Güneş Enerji Sistemleri

Güneş Enerji Sistemleri

 

Güneş enerji sistemleri; güneş ışınlarının paneller ya da güneş hücreleri tarafında toplanarak elektrik enerjisine çevrildiği sistemdir. Güneş enerjisi panelleri uzun vadede oldukça bütçe dostu olan bir sistemdir. Ve kullanım, kurulum açısından da oldukça kolaydır.


Sistemimizde ana kaynak güneştir, güneşten gelen ışınların güneş panellerine çarpması ve çeşitli aşamalardan geçmesi ile enerjinin üretim döngüsü tamamlanmaktadır. Bu sistemlerde kullanılan güneş panellerin yüzeyinde -fotovoltaik paneller- birçok güneş enerjisi hücresi bulunmaktadır. Bu güneş hücreleri ise doğada bol miktarda bulunan silikon maddesinden meydana gelmekle birlikte her bir enerji hücresinde elektrik akımı oluşturması amacıyla pozitif ve negatif iki katman bulunmaktadır. Güneşin yaymış olduğu ışınların bu hücreler tarafından emilmesi ile sürekli bir elektron akışı gerçekleşerek bu akımın sonucunda elektrik üretimi sağlanmaktadır.

 

tekkeköy güneş enerjisi,tekkeköy güneş enerji kurulumu,tekkeköy güneş enerji sistemleri,tekkeköy güneş enerji montajı,tekkeköy güneş enerjisi fiyatları,tekkeköy güneş enerjisi tamiri,tekkeköy güneş enerjisi tamir bakımı,

 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

Kaloriferli soba, katı yakıtlı so

Genellikle Doğalgazın olmadığı yerlerde kullanılmaktadır. Yakıt cinsinin

Mekânları ısıtmak, yör